דף הבית  >>  חדשות ועדכונים  >>  הספר "מלאכיות הדממה" תסמונת רט-המדריך השלם מאת מאיר לוטן במחיר של 60 ₪.
הספר "מלאכיות הדממה" תסמונת רט-המדריך השלם מאת מאיר לוטן במחיר של 60 ₪.
 

"מלאכיות הדממה" - כך מכנים אותן.
מדובר באחת מעשרת אלפים בנות הנולדות בישראל.
הן ילדות רגישות, חמות ואוהבות, בעלות ערנות ורגישות לסביבתן הפיסית וחברתית - הן רק לא יכולות לומר זאת.
בנות הלוקות בתסמונת רט אינן מדברות. הן מאבדות בהדרגה את יכולת השימוש בידיים ואת יכולת ההליכה, וסובלות מבעיות רבות אחרות בכל מערכות הגוף.
תסמונת רט (RETT SYNDROME) היא הפרעה נוירולוגית התפתחותית המופיעה בעיקר בבנות. עד לא מכבר חשבו כי התסמונת מופיעה באחת מכל כ- 10,000 בנות. כיום חוקרים רבים מאמינים כי השכיחות של תסמונת רט גבוהה הרבה יותר, זאת לאור העלייה במודעות וביכולת לאבחון גנטי. לאחרונה התסמונת זוהתה במקרים נדירים גם אצל בנים.
עד לפני זמן לא רב הן אובחנו בטעות כסובלות מפיגור שכלי, אוטיזם או שלא אובחנו כלל. כיום יודעים כי בנות עם תסמונת רט אינן לוקות באף אחת מהתסמונות האחרות. לתסמונת רט סממנים אופייניים משלה הדורשים טיפול ייחודי.
הספר הנוכחי נכתב בעיקר עבור אנשים שנמצאים במגע יומיומי עם בנות עם תסמונת רט והוא נועד לתת מבט מעמיק יותר עבור המטפלים העובדים עם ילדות אלו ועבור הוריהן באופן שיקדם אותן ויעניק להן איכות חיים.

מאיר לוטן M.Sc. P.T, פיסיותרפיסט העוסק בתחום הטיפול באדם עם לקות קוגניטיבית מזה 18 שנה. התעניינותו בבנות נפלאות אלו התרחשה ברגע בו ראה אותן לראשונה לפני כ- 15 שנה ומאז הוא מטפל, חוקר וכותב בתחום. עד כה פרסם כ- 15 מאמרים בעברית ובאנגלית בנושא. ספרו הקודם: "הטיפול ההידרותרפי בבנות עם תסמונת רט" התפרסם לפני כ- 3 שנים. מאיר לוטן חבר בצוות ההערכה הארצי של המרכז לתסמונת רט בישראל ואף זכה לאות הוכרה על "הגברת המודעות וההבנה בנושא בנות עם תסמונת רט" מטעם הארגון הבינלאומי לתסמונת רט (IRSA).


הספר הופק על ידי העמותה לתסמונת רט (ע"ר). כל הזכויות שמורות לעמותה לתסמונת רט ע"ר"), 2006.
[חזור למעלה]                [הוספה למועדפים]                [מפת האתר]
לייבסיטי - בניית אתרים